Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Je to na webu Emirates. A i zde na stránkách.

0 Citovat

Na webu Emirates je toto:

Passengers travelling from Dubai will need to undergo COVID‑19 PCR testing only if it is required by the country you are travelling to.

0 Citovat

Takže pokud je člověk očkován, tak bez testu.

0 Citovat

Pokud je dostatečně často očkován.

3 Citovat

Necystá se někdo ted do Australie,?

0 Citovat

Ahoj, letíme v úterý z Vídně přes Lisabon na Azory (Ponta Delgada)
Podle jejich stránek po třetím očkování už nemusíme mít nic jiného (mimo formuláře v pevninském Portugalsku). Máte někdo čerstvou zkušenost, jestli je to opravdu tak? Díky

0 Citovat

Dnes navrat Panama - Amsterodam - Berlin.

V Paname nosi rousky vsude, kolikrat pro sichr i plexi. Jinak vsechno funguje a je tam malo turistu.

Na letistich cestou zpet zadna kontrola niceho.

0 Citovat

 

A jak Panamu hodnotíš?

0 Citovat

Standa se určitě taky vyjádří.

Mně po jedné návštěvě připadla Panama takový fajn decentní náběh na úchvatnou Kolumbii, stejně jako z druhé strany Ekvádor. Fajn země to jsou, ale dle mého na rozmanitou krajinu, přírodní krásy i srdečnost místních lidí v Kolumbii nemají. A to ani Venezuelané před Madurem.

0 Citovat

Já z toho mám právě podobný pocit. Proto se ptám. Ostrovy San Blas vypadají dobře, ale dá se tam dostat i z Kolumbie. Popřípadě využít Multicity, pokud by byla za dobrou cenu. Venezuela před Madurem mě, co se lidí týče, dvakrát nenadchla.

0 Citovat

Jeste se kdyztak rozepisu az budu na PC. Kazdopadne Panama mi dala co jsem od ni ocekaval. Teda az na to, ze byla trochu destivejsi. Jinak z oblasti asi jedna z nejvic tourist friendly zemi. Pro nas byly hlavnim lakadlem ostrovy San Blas.

Na 3 dny jsme si vybrali Chichine Island. Jeden z nejodlehlejsich ostrovu, pritom jeden z tech vetsich. Ubytovani pro turisty tam je jen v jedne casti ostrova. Na stalo tam je 5 chatek, 1 stan a 2 dormitory. Bylo tam celkem asi 15 turistu v prumeru. Jen to tam je trochu drazsi. Ale z toho co jsme videli v ramci vyletu na Isla Perro sme vazne radi za nasi volbu. Byl to raj bez lidi, nebylo to tam jak na Machaci. I signal tam mistama byl a elektrina po setmeni.

Nejsem takovy dobrodruh jako kafino, takze v Panama City sem se radsi nekterym ctvrtim vyhnul. A stejne tak bych uz ani po Portobelu nechodil po setmeni.

V El Valle de Anton musim doporucit restauraci La Ranita Gourmet. Pred 4mi mesici tenhle prostor ziskal jeden kluk z Brna a skvele tam vari. Vsechno domaci, az po kecup. V Paname je myslim asi 9 let, predtim mel restauraci jinde.

Pokud bych se do Panamy mel vratit, tak urcite kvuli San Blas. Nebo bych si v pripade cesty do Kostariky odskocil na Bocas del Torro a volcan Baru, ktere pro nas byli trochu z ruky.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

... Ostrovy San Blas vypadají dobře, ale dá se tam dostat i z Kolumbie. ...

Pouze okolo souostroví San Blas jsme už dávno v roce 2011 proplouvali. Jen na jeden malý ostrůvek jsme doplavali z jachty. Tenkrát jsem se potřeboval dostat z Panamy do Kolumbie a samozřejmě, že ne přes Darién Gap. Zvolil jsem tenkrát dražší variantu na té malé jachtě, a to 4 dny plavby z panamského Puerto Lindo do kolumbíjského Capurganá. Mezitím jsem se dozvěděl i o levnější variantě, a sice letět z Panama City do Puerto Obaldía a odtamtud asi přes 2-3 osady dojít do Capurganá. Je to okolo pobřežní karibského moře. Bylo to a snad by i stále mělo být relativně bezpečné oproti hloubi pralesa v Dariénu. Dále z Capurganá už jezdí linková loď do města Turbo, kde navazují autobusy buď do Medellínu nebo Cartageny.

0 Citovat

Cesta s dcerami na jarni prazdniny do jizniho Portugalska, v sobotu let Berlin - Faro. V Berline jen rychle odpipnuti letenky a ani ne pulvterinove kouknuti na obcanku. Ve Faru jen nahodna kontrola u nekolika malo cestujicich. Let byl opozden o dve hodiny (protoze uz z Fara do Berlina bylo na odletu dvouhodinove zpozdeni). Nejvetsi komplikace byla v tom, ze kvuli silne vichrici v uplynulych dnech nejezdilo v Nemecku spoustu vlaku, plno spoju bylo zcela zruseno bez nahrady. Vlak EC z Prahy smer Berlin a Hamburg skoncil v Drazdanech. Dal smerem na Berlin nic nejezdilo a klasicka nahradni autobusova doprava, jak zname z CR, nebyla organizovana. Ale v Drazdanech si mohli cestujici s platnou letenkou a s platnou vlakovou jizdenkou do Berlina smerujici na letiste Berlin vyjednat u info stanku nemeckych drah taxika. Tak jsem take s dcerami v hekticke atmosfere a fronte mnoha nervoznich lidi, kteri nemohli pokracovat z Drazdan dal ve sve planovane jizde, ucinil a dodavkovym taxikem pro ridice a dalsich 7 cestujicich jsme odjeli (bez nejakeho dalsiho placeni) do Berlina.

Tady na jihu Portugalska v Algarve krasne jarni az temer letni pocasi, slunecno, klidek a pohoda, turistu minimum, na nadchazejici dny hlasi okolo 23 ve stinu. Prvni noc po pozdnim priletu jsem prespali ve Faru, dnes jsme se vlakem presunuli do Lagosu, kde budeme do ctvrtka.

5 Citovat

Faro a Lagos mám v plánu v květnu, takže budu vděčná za postřehy :) 

0 Citovat

vcera som sa vratil z Rigy - oba lety Ryanair, ziadna kontrola ockovania/testov pred odletom do Rigy alebo priamo na letisku v Rige.

V Rige kontrolovali QR kody vsade, castokrat bolo treba ukazat aj obciansky. Inak restauracie, bary, atrakcie otvorene.

1 Citovat

Prave cekam na letisti ve Vidni na odlet do Dublinu Vlakem z Prahy a pak prestup ve Vidni na vlak na letiste kontrola vubec zadna Dlouho jsem z Vidne neodletal jen prilety Pres security se chodi az na gate?

0 Citovat

Uz jsem si poradil kontrola zatim veskera zadna pruchod pres e-branu i security takze ted uz jen cislo gate 

0 Citovat

Tak je videt ze Rakusaci jsou pekne pomateni s covidu vedle gate je male obcerstveni tak jsem si dal kapucino a jablecny zavin a ten sasek chtel po me certifikat no test mam proze v Irsku by ho mohli chtit i kdyz spis cekam ze neco budou chtit videt tady na gate budu vedet za pul hodiny no ale na tom obcerstveni me dostali mel jsem sto chuti odejit ale co z blaznem v podstate to neni ani hospoda a kdovi jestli to ma pravo vubec chtit videt 

2 Citovat

mikir napsal(a):

Tak je videt ze Rakusaci jsou pekne pomateni s covidu vedle gate je male obcerstveni tak jsem si dal kapucino a jablecny zavin a ten sasek chtel po me certifikat no test mam proze v Irsku by ho mohli chtit i kdyz spis cekam ze neco budou chtit videt tady na gate budu vedet za pul hodiny no ale na tom obcerstveni me dostali mel jsem sto chuti odejit ale co z blaznem v podstate to neni ani hospoda a kdovi jestli to ma pravo vubec chtit videt 

Takovy jsou v Rakousku pravidla, tak muzes jezdit jinam, kde to tak neresej

4 Citovat

V Rakousku jsem byl v sobotu. Certifikát už po mně nikdo nikde nechtěl. To jsem byl v Sisi Muzeu a pak na jídle.

0 Citovat

Nejake foto z dnesniho prochazeni po utesech u jihoportugalskeho Lagosu. Letni teploty, nadherne scenerie, turistu naproste minimum, paradni jarni prazdniny, ze kterych se mi nebude chtit zpet do CR a do prace :-) 


img-20220221-132300-3.jpg
img-20220221-120438-3.jpg
img-20220221-120715-2.jpg
img-20220221-143909-2.jpg
img-20220221-143736-3.jpg
img-20220221-142612-3.jpg
img-20220221-145547-1.jpg
img-20220221-115040-4.jpg
img-20220221-115416-4.jpg
img-20220221-120539-3.jpg
img-20220221-145205-3.jpg
img-20220221-115029-4.jpg

8 Citovat

Na gate uz jen pas a letenka v Dublinu nic ..pruchod e branou na Irsky pas.ted uz jedu busem domu

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

[citace="mikir "]

Tak je videt ze Rakusaci jsou pekne pomateni s covidu vedle gate je male obcerstveni tak jsem si dal kapucino a jablecny zavin a ten sasek chtel po me certifikat no test mam proze v Irsku by ho mohli chtit i kdyz spis cekam ze neco budou chtit videt tady na gate budu vedet za pul hodiny no ale na tom obcerstveni me dostali mel jsem sto chuti odejit ale co z blaznem v podstate to neni ani hospoda a kdovi jestli to ma pravo vubec chtit videt 

Takovy jsou v Rakousku pravidla, tak muzes jezdit jinam, kde to tak neresej

[/citace]

Jasne muzu ale Praha Dublin bylo asi za 1500 Kc ale Viden  Dublin za 13 euro a na vlak mam slevu in 50

0 Citovat

Ten Lagos je nádhera, úplně slintám :)  

2 Citovat

@suomi.finland  supr, kde to přesně je? V Lagosu bydlíme vzdycky v centru u kostela, tak chodime na pláže podel cesty k majaku. Jinak, až se budeš vracet do Fara, doporučuji vybornou portugalskou restauraci O Chalavar. Je to kousek od nádraží, výborné cerstve ryby, morske plody a za směšné ceny. Ten Ind, co tam obsluhuje, uz nás zná  jménem:-)

0